gazeta Gazeta
Janowiecka

Janowiec nad Wisłą, nr 85, czerwiec 2018 rok ISSN 1426-6288
Pismo Towarzystwa Przyjaciół Janowca nad Wisłą

 
 
Listy do Towarzystwa poczta poczta poczta e-poczta

Od Redakcji

Listy jakie otrzymujemy, są dla nas niezwykle cenne. Autorom serdecznie dziękujemy. Jesli są krytyczne, to pomagają poprawić jakość naszej "Gazety". A ponadto świadczą o tym, że teksty jakie zamieszczamy są uważnie czytane. W miarę możliwości, jeżeli będzie taka potrzeba, staramy się zamieszczać komentarze do każdego listu.
Za przeoczenia i pomyłki z naszej strony - przepraszamy.

Redakcja

Szanowny Pan
Leszek Kwasek
- redaktor naczelny Gazety Janowieckiej
Serdecznie dziękuję za przesłane numery Gazety Janowieckiej. Nie ukrywam, że są dla mnie jak "list od rodziny". Wszystko co dzieje się w Janowcu i okolicy jest dla mnie ważne i interesujące, wszak to przecież "moja mała ojczyzna". Miłość do tych wszystkich spraw, ziemi i ludzi tam mieszkających, rośnie u mnie wprost proporcjonalnie z wiekiem. I chociaż z różnych względów jestem opieszała w wyrażaniu swoich uczuć oraz gestów wdzięczności, chociażby o mojej skromnej osobie czy przesłane numery G. J., to myślami jestem często z Wami. Ot, taki sobie lokalny patriotyzm.
Cieszy mnie wszystko, co Wam się udaje, a co jeszcze kuleje, myślę, że doczeka się naprawy.
Bo uświadamianie sobie błędów, to chyba połowa sukcesu; wiedzieć do czego się zdąża.
Z nieukrywaną dumą przyznaję się w swoim środowisku, że Janowiec to moja parafia.
I muszę przyznać, że w kontekście Kazimierza Dolnego nie jesteście postrzegani jako zaścianek.
A to już coś.
Nie wolno zapominać, że G. J. Pod Pana - Panie Leszku - egidą, jest głównym sprawcą tego pozytywnego zamieszania już od wielu lat.
Skupił Pan wokół siebie grono mądrych, kompetentnych ludzi. Stanowicie "silną grupę pod wezwaniem", która ma oczy i uszy otwarte. Rozumiecie się i potraficie się dogadać.
To entuzjaści.
Na łamach G. J. pisze się Wasza chlubna historia. Jak się mylę, to proszę mi wybaczyć. To taka szczera ocena "człowieka zza miedzy", który tylko wyrywkowo i fragmentarycznie, przez pryzmat gazety, Wam się przygląda.
Panie Leszku, życzę Panu dużo sił i zdrowia w jakże ambitnym działaniu, a całemu Zespołowi satysfakcji i zadowolenia z pełnionych funkcji.
Pozdrawiam.

Z poważaniem
Irena Włodarczyk

Powrót

Powrót
strona główna TPJ
napisz!