gazeta Gazeta
Janowiecka

Janowiec nad Wisłą, nr 84, luty 2018 rok ISSN 1426-6288
Pismo Towarzystwa Przyjaciół Janowca nad Wisłą

 
 
Listy do Towarzystwa poczta poczta poczta e-poczta

Od Redakcji

Listy jakie otrzymujemy, są dla nas niezwykle cenne. Autorom serdecznie dziękujemy. Jeśli są krytyczne, to pomagają poprawić jakość naszej "Gazety". A ponadto świadczą o tym, że teksty jakie zamieszczamy są uważnie czytane. W miarę możliwości, jeżeli będzie taka potrzeba, staramy się zamieszczać komentarze do każdego listu.
Za przeoczenia i pomyłki z naszej strony - przepraszamy.

Redakcja

Towarzystwo
Przyjaciół Janowca n/Wisłą
W poszukiwaniu korzeni

Witam serdecznie Przyjaciół i mieszkańców Janowca i Oblas. Nazywam się Kazimierz Wrotniak i obecnie jestem mieszkańcem Bełchatowa. Podjąłem się próby odnalezienia korzeni mojej Rodziny - Dziadków od strony Taty, którzy - jak wiem - pochodzili z Janowca, Oblas i okolic. Być może z pomocą Państwa uda mi się zebrać jakiekolwiek informacje nt. moich przodków.

Moi dziadkowie - Bronisława i Stanisław Wrotniak - w latach 50. zostali przesiedleni na tzw. ziemie zachodnie i osiedlili się w miasteczku Bierutów (dawne woj. wrocławskie), gdzie później umarli. Z ich związku na świat przyszli mój tata Józef i jego brat Mieczysław.

Z aktu zgonu wynika, że dziadek - Stanisław Wrotniak - urodził się 02.08.1903 r. w Oblasach. Jego rodzicami byli: Szymon Wrotniak i Apolonia Wrotniak, z domu Szymańska, z Kozienic.

Moja babcia - Bronisława Wrotniak, z d. Iwanowska - urodziła się 27.10.1900 r. Jej rodzicami byli: Stanisław Iwanowski i Antonina z d. Wójcik, Góra Puławska. Babcia Bronisława miała siostrę Helenę ur. 03.07.1912 r. i z tego, co pamiętam, także brata Stanisława, który mieszkał w okolicach Szczecina.

Są to z pewnością szczątkowe informacje, ale byłbym wdzięczny, gdyby ktokolwiek mógł poszerzyć moją wiedzę na temat moich przodków. Być może ktoś wie na przykład, czym zajmowali się moi pradziadowie. Chciałbym móc podzielić się tą wiedzą ze swoimi dziećmi.

Szkoda, że nie miałem nigdy okazji odwiedzić Waszych stron, ale być może kiedyś nadarzy się okazja.

Pozdrawiam,

Kazimierz Wrotniak
_________________________

Panie Kazimierzu, sięgnąłem do naszych publikacji i w Notatniku Janowieckim Nr 11 znalazłem szczegółowy opis Oblas Księżych z XIX wieku, rodzinnej miejscowości Pana przodków. I tam większość nazwisk, to właśnie Wrotniakowie.
Pozdrawiam

Leszek Kwasek

Powrót

Powrót
strona główna TPJ
napisz!